Oszustwo Bitcoinów w ciemnej sieci podczas morderstwa za wynajem działki.

Prokuratorzy oskarżają kobietę z Nevady o zapłacenie 5000 dolarów w Bitcoin za zabójstwo jej byłego męża. Aby zatrudnić zabójcę, kobieta użyła mrocznego targu internetowego, na którym akceptowano płatności Bitcoinów. Ciemny rynek internetowy okazał się być oszustwem Bitcoinów.

Details of The Hire For Murder Plot

Według dokumentów sądowych, Kristy Lynn Felkins, 35-latka z Fallon w Nevadzie, zapłaciła 5000 dolarów w Bitcoin za pośrednictwem fałszywego ciemnego rynku internetowego, który od tego czasu został zamknięty. Wierzyła, że może wynająć zabójcę przez rynek, by zabił jej byłego męża, który wtedy mieszkał w Durham w Północnej Karolinie. W tym czasie, gdy sięgała po tę stronę, mieszkała w Szkocji w Kalifornii.

Federalni śledczy zatrzymali Felkinsa, gdy dostali cynk o miejscu. Udało im się namierzyć Felkinsa poprzez jej transakcje Bitcoin. Znaleźli też obciążające wiadomości wysyłane przez fałszywy dark web market, które ją obciążyły.

Według dokumentów sądowych spór o morderstwo rozpoczął się w 2016 roku. Felkins skontaktował się z kimś na tej stronie przez przeglądarkę internetową Tor. Strona powiedziała Felkinsowi, że jeśli chce utrzymać swoje transakcje w tajemnicy, będzie musiała wyprać swój Bitcoin, handlując nim z różnymi sprzedawcami na LocalBitcoins.com, rynku P2P.

Felkins-dochód z morderstwem-plot pomimo wątpliwości

Z dokumentów sądowych wynika, że Fekins początkowo był ostrożny w stosunku do miejsca oszustwa. Nawet zapytała w pewnym momencie, czy to FBI. Felkins wskazał też, że FBI mogło namierzyć transakcje. Jednak Felkins przystąpił do tych transakcji i wysłał 12 BTC między 6 marca 2016 r. a 9 marca, co było próbą zabicia jej byłego męża poza miejscem pracy.

Felkins poprosił, aby miejsce zbrodni wyglądało na nieudany napad. Kiedy powiedziano jej, że będzie to kosztować ją 4000 dolarów więcej, poprosiła, aby postępować zgodnie z planem, gdzie jej były mąż zostanie po prostu zastrzelony.

Na stronie oszustwa, Felkins twierdził, że chciała, aby człowiek zabity za bycie psychicznie, fizycznie i seksualnie obraźliwe. Twierdzi, że kiedy uciekła, zabrał jej dzieci. Felkins twierdził też, że zagrażał dobremu samopoczuciu fizycznemu dzieci. Dodatkowo, Felkins twierdził, że był niezłym wężem i mistrzem manipulacji.

Bitcoin Scam

Kiedy Felkins zapytał o postęp w sprawie morderstwa, miejsce to powiedziało jej, że nie mogą go znaleźć w jego miejscu pracy. Felkins poprosił o dowód, że odwiedzili jego miejsce pracy. Wysłano jej wtedy podejrzane zdjęcie zrobione w pobliżu miejsca zbrodni. Szybko okazało się, że ten mroczny internetowy targowisko prowadzi oszustwo bitcoin.

Felkins przestał komunikować się z tą stroną w kwietniu 2016 roku. Dopiero w 2019 roku władze dowiedziały się o spisku morderstwa. Po dochodzeniu, w czwartek 24 września 2020 roku, oskarżyli Felkinsa.

Ciemna sieć od dawna wykorzystywana jest do nielegalnych działań. Jednakże, jak wykazano w tym przypadku, władze poprawiają swoją zdolność do tropienia przestępców, którzy używają kryptoideł. Te możliwości śledzenia z czasem ulegną poprawie, co sprawi, że stosowanie kryptofonu będzie mniej opłacalne dla przestępców.

About the author